10 Metamorfoz Przed i Po, Pokazujących, Jak Ogromną Moc Ma Home Staging!

Home staging w Polsce jest jeszcze w powijakach, jednak powoli rynek zaczyna zauważać, jak bardzo skuteczną jest metodą. Na Zachodzie każdy, kto sprzedaje nieruchomość, wie, że bez dobrego home stagingu można stracić wiele pieniędzy i czasu. 

Jak donosi Wikipedia, badania na rynku amerykańskim wskazują skuteczność home stagingu w skróceniu czasu sprzedaży przeciętnie o 40%. Realna wartość nieruchomości rośnie średnio o 10%! Niesamowite, prawda?

Potwierdzają to badania Barb Schwarz, światowej pionierki home stagingu.

Zobaczcie, jak umiejętne zaaranżowanie przestrzeni zmienia uczucia, które wzbudza w nas wnętrze oglądanej nieruchomości. 

Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

1.

Kuchnia to serce domu. Zioła i owoce zmienią surowe wnętrze w miejsce, gdzie aż się chce usiąść z rodziną i zjeść wspólnie posiłek. Prezentowane zdjęcia kuchni przed i po pokazują, jak subtelne różnice robią duże zmiany.

Mała kuchnia przed home stagingu Warszawa Mokotów
Przed
Mała kuchnia po home stagingu Warszawa Mokotów
Po

2.

Łazienka jest bardzo ważna dla każdego kupującego, musi być czysta i schludna, to pewne. Jednak co z dodatkami? Zróbmy wszystko, by potencjalny kupujący chciał tam zostać na zawsze. Dodatki SPA, świece, koszyczki i kwiaty to właśnie to, co kojarzy się z relaksem. W przykładowej realizacji pokazuję łazienkę przed i po. Pomalowane zostały płytki na ścianach i wymienione lustro. Reszta sprzętów została tylko umyta.

Łazienka przed malowaniem Warszawa Wola
Przed
Łazienka po malowaniu Warszawa Wola
Po

3.

Łazienka przed i po. W tej realizacji zostały dołożone “tylko” dodatki. Koszyczki i wazon. Niby nic wielkiego, a efekt znaczący.

Drobne dodatki w łazience
Przed
Drobne dodatki w łazience Warszawa Bemowo
Po

4.

Mała toaleta przed i po. Najmniejsze pomieszczenie w całym domu. Czy warto o nim pamiętać? Oczywiście! Często kupujący w trakcie oglądania chcą z niej skorzystać. Mając czas, żeby się jej lepiej przyjrzeć 😉 Oprócz czystości, która musi być nieskazitelna, dodaj kilka elementów dekoracyjnych. Tutaj na zdjęciach toalety przed i po zobaczysz ogromną zmianę. Płytki na ścianach zostały pomalowane, zawieszona ramka i zmienione dodatki.

Łazienka przed malowaniem Warszawa Wola
Przed
Łazienka po malowaniu Warszawa Wola
Po

5.

W salonie spędzamy większość czasu. Każdy kupujący musi mieć przestrzeń do wyobrażenia sobie tam siebie. Ważne jest ustawienie mebli. W tym salonie został przestawiony stół, a kanapę przyniesiono z innego pokoju (który stał się biurem).

Salon metamorfoza przed
Przed
Salon metamorfoza po home stagingu.
Po

6.

Salon przed i po home stagingu. Uprzątnęłam przestrzeń. Zdjęłam nadmiar dekoracji z okien. Zaaranżowanie i uporządkowanie gablotki po prawej stronie zdjęcia dało poczucie porządku. Wszystko w spójnej kolorystyce.

Salon home staging
Przed
Salon home staging Warszawa Mokotów
Po

7.


Sypialnia przed i po. Pierwsza sypialnia była bardzo surowa. Zasłony nie takie, układ mebli zły. Są pewne zasady urządzania wnętrz.

W tej sypialni wszystkie zostały złamane 🙂 Przy pomocy dodatków i zmianie układu wnętrze nabrało charakteru.

Sypialnia metamorfoza Warszawa Mokotów
Przed
Sypialnia metamorfoza po Warszawa Mokotów
Po

8.


Sypialnia to miejsce gdzie, potencjalny nabywca powinien chcieć zostać i odpocząć. Oprócz porządku warto warto ocieplić wnętrze pledami, kocami i poduchami. Kto nie chce wskoczyć do pięknie pościelonego łóżka? 🙂

Sypialnia metamorfoza przed Warszawa Bemowo
Przed
Sypialnia metamorfoza po Warszawa Bemowo
Po

9.


Balkon! W dobie pandemii dodatkowa przestrzeń w domu jest na wagę złota. Pamiętajmy o nim. Pierwszy balkon, który chcę Wam pokazać, był ładny i czysty, jednak w ogóle nie zagospodarowany.

Prosty patent ze skrzynkami na owoce i kilka poduszek kompletnie go odmieniło, a mieszkanie zyskało dodatkowy “pokój”.

Balkon małe zmiany
Przed
Balkon małe zmiany
Po

10.

Ten balkon przed aranżacją był nie użytkową przestrzenią z zaciekami na ścianach i brakiem siedziska. Każda elewacja niszczeje i raz na jakiś czas przyda się malowanie. Tutaj biała farba, wygodna kanapa i subtelna kolorystyka nadała mu klasy. Jak to napisała jedna z moich klientek “już widzi się tam z książką”.

Balkon pomalowany metamorfoza przed
Przed
Warszawa Gocław
Po

Czy Home staging jest potrzebny? Patrząc na efekty prostych zmian, nie mam wątpliwości! Metamorfozy “przed i po” pokazują, że tanie aranżacje kompletnie zmieniają przestrzeń. Home staging w sposób realny zwiększa wartość nieruchomości i przyspiesza wynajem. Chcesz zobaczyć taki efekt u siebie? Zapraszam do kontaktu 🙂  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *